Loading color scheme

Areál Vesec má novou javorovou alej

Pokud chodíte za sportem či za procházkou do areálu ve Vesci, pak Vás přivítá nová alej.
V roce 2020 byla správa areálu odboru správy veřejného majetku nucena z důvodu bezpečnosti návštěvníků a uživatelů komunikace ul. Dlouhá v části před lávkou pokácet celkem 13ks dřevin a v části za lávkou 12ks dřevin, jejichž provozní bezpečnost byla silně snížená a u některých až kritická. Jako kompenzaci za pokácené dřeviny dle rozhodnutí odboru životního prostředí měl odbor správy veřejného majetku povinnost vysázet celkem 42ks dřevin v termínu do listopadu 2021

Areál si vás tedy nově dovoluje přivítat novou alejí složenou ze 45ks javorů. Jako vhodný kultivar do alejových výsadeb byl vybrán správou areálu javor klen, který převažoval v původní výsadbě.

Odbor správy veřejného majetku si je vědom nedostatku zeleně nejen ve městě Liberci, tak jako bonus navíc byla provedena výsadba 22ks javoru vhodného do skupinových výsadeb. Místem pro skupinovou výsadbu byla zvolena svažitá část u parkoviště, kde bylo vysázeno 15ks javoru v místě, kde bezohlední a agresivní vandalové ničí průjezdem vozidly, čtyřkolkami a motocykly areálovou zeleň, nyní je tak tomuto nežádoucímu trendu poslední doby v areálu učiněno zadost. Zbylých 7ks javoru bylo vysázeno v blízkosti lomu, kde zároveň aktuálně probíhá prořez a probírka zdeformovaných a náletových dřevin.

Věříme, že nová výsadba zeleně přispěje k pohodě a zpříjemnění pobytu všech návštěvníků areálu.
Správa areálu

areal-vesec-nova-alej6
areal-vesec-nova-alej5
areal-vesec-nova-alej4
areal-vesec-nova-alej3
areal-vesec-nova-alej1
areal-vesec-nova-alej2

Děkujeme návštěvníkům
areálu Vesec, že dodržují:

zákaz
volného
pobíhání
psů!